Státní útvary | Datum | Událost | |
|
10.4.1267 | Narodil se - Jakub II. - (král Aragonu a Valencie) | |
|
10.4.1512 | Narodil se - Jakub V. - (král skotský) | |
|
10.4.1548 | Zemřel - Gonzalo Pizarro (guvernér Místokrálovství Peru) | |
|
10.4.1706 | Zemřel generálmajor Arthur Chichester | |
|
10.4.1769 | Narodil se maršal Francúzska Jean Lannes (zborový veliteľ) | |
|
10.4.1783 | Narodil se generálporučík Francisco Thomas Anchía y Urquiza (velitel: 8. vojenský okres) | |
|
10.4.1796 | Generál Bonaparte vítězí u Montenotte nad osmdesátiletým rakouským generálem Beaulieuem nečekaným útokem na silný střed rakouské armády. | |
|
10.4.1804 | Narodil se generál Charles Hastings Doyle (plukovník: 87. pěší pluk) | |
|
10.4.1806 | Narodil se generálporučík CSA Leonidas Polk | |
|
10.4.1807 | Narodil se čestný generálmajor Benjamin Franklin Kelley (Divízny veliteľ.) | |
|
10.4.1810 | Narodil se generálporučík Narciso de Ametller y Cabrera (velitel: XIII. generální kapitánie Baleáry) | |
|
10.4.1812 | Narodil se generál Adrien Goffinet (pobočník a tajemník krále Leopolda II.) | |
|
10.4.1814 | Zemřel brigádní generál Francisco Balanzat (plukovník: 37. řadový pluk dobrovolníků koruny) | |
|
10.4.1817 | Narodil se generálmajor John Cleveland Robinson (divízny veliteľ) | |
|
10.4.1822 | Narodil se brigádny generál Ebenezer Weaver Peirce (brigádny veliteľ) | |
|
10.4.1823 | Narodil se brigádny generál CSA Thomas Reade Rootes Coob (brigádny generál CSA) | |
|
10.4.1827 | Narodil se generálmajor Lewis Wallace (11. guvernér teritoria Nového Mexika) | |
|
10.4.1833 | Narodil se brigádny generál James Edward Rains (brigádny generál CSA) | |
|
10.4.1833 | Narodil se brigádny generál David McMurtrie Gregg (brigádny veliteľ) | |
|
10.4.1835 | Narodil se čestný brigádny generál Samuel Johnson Crawford (Brigádny veliteľ.) | |
|
10.4.1838 | Narodil se - Nicolás Salmerón Alonso (President výkonné moci republiky) | |
|
10.4.1851 | Zemřel generál Francisco Ferrera (Prezident Hondurasu 2x) | |
|
10.4.1855 | Zemřel generálporučík Henry Daubeney (plukovník: 80. pěší pluk) | |
|
10.4.1860 | Zemřel generálporučík Thomas McMahon (plukovník: 94. pěší pluk) | |
|
10.4.1860 | Zemřel generálporučík Ramón de la Rocha y Dugí (plukovník: 5. savojský pluk) | |
|
10.4.1862 | Zemřel brigádny generál William Hervey Lamme Wallace (Divízny veliteľ.) | |
|
10.4.1872 | Narodil se brigádní generál Alvord Van Patten Anderson (náčelník štábu: 96. divize) | |
|
10.4.1873 | Narodil se - Kyösti Kallio (predseda vlády Fínska ) | |
|
10.4.1883 | Narodil se generál dělostřelectva Rudolf Kämpfe (velitel XXXV. armádního sboru) | |
|
10.4.1884 | Narodil se kapitán Benjamin Roxburgh-Smith (velitel letky 74. perutě RAF) | |
|
10.4.1885 | Narodil se generál delostřelectva Christian Hansen | |
|
10.4.1888 | Narodil se generálmajor Fritz Kortüm (velitel: 152. dělostřelecký pluk) | |
|
10.4.1888 | Narodil se generálporučík Heinrich Wosch (velitel: 233. divize tankových granátníků) | |
|
10.4.1890 | Narodil se generálmajor Harušige Macuo (náčelník výzbroje: Čínská expediční armáda) | |
|
10.4.1891 | Zemřel brigádny generál CSA John Rogers Cooke (brigádny generál CSA) | |
|
10.4.1892 | Zemřel brigádny generál Thomas William Sweeny (Brigádny veliteľ.) | |
|
10.4.1892 | Narodil se - Naoki Hošino (Hlavní vládní sekretář) | |
|
10.4.1892 | Narodil se generálporučík Walther Lech | |
|
10.4.1893 | Narodil se generálmajor Heinz Korte (velitel: Dělostřelecké velitelství 102 ) | |
|
10.4.1893 | Narodil se generálmajor Vasilij Andrejevič Revjakin (veliteľ 65. streleckého zboru) | |
|
10.4.1894 | Narodil se poručík Alwin Thurm (stíhací pilot v Jasta 24) | |
|
10.4.1894 | Narodil se generálporučík Walter Neumann-Silkow (velitel: 8. tanková divize) | |
|
10.4.1895 | Narodil se SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní-SS Gustav Lombard (velitel 8.jezdecké divize SS Florian Geyer (14.7.-23.8.1944)) | |
|
10.4.1895 | Narodil se plukovník Herbert Müller (velitel Dělostřeleckého pluku letectva 5) | |
|
10.4.1896 | Narodil se generálporučík Jean-Baptiste Piron (náčelník štábu belgické armády) | |
|
10.4.1898 | Narodil se generálmajor Otto von Kries (Náčelník štábu I. armádneho zboru.) | |
|
10.4.1898 | Narodil se generálmajor Vasilij Adamovič Seňkevič (náčelník štábu 36. gardového streleckého zboru) | |
|
10.4.1899 | Narodil se plukovník Anatolij Vasilievič Grigoriev (náčelník štábu 9. plastunskej streleckej divízie) | |
|
10.4.1900 | Narodil se generálplukovník Leonid Michajlovič Sandalov (náčelník štábu 2. pobaltského frontu) | |
|
10.4.1900 | Narodil se generálmajor Grigorij Jevstafievič Kalinovskij (veliteľ 4. streleckého zboru) | |
|
10.4.1900 | Narodil se generálmajor Gavriil Stanislavovič Zdanovič (veliteľ 49. streleckého zboru) | |
|
10.4.1901 | Narodil se generálporučík Kai Lorenzo Immanuel Savonjousi (16.01.1942-08.06.1942 velitel 3. pěší brigády ) | |
|
10.4.1901 | Narodil se plukovník Polikarp Grigorievič Vesjolov (zástupca veliteľa 292. bitevnej leteckej divízie) | |
|
10.4.1902 | Narodil se plukovník Constantin Wagner (velitel 1. kozácké jezdecké divize) | |
|
10.4.1903 | Narodil se generálporučík Juan Castañón de Mena (ministr armády) | |
|
10.4.1903 | Narodil se plukovník Vasilij Ivanovič Indjuškin (veliteľ 25. záložného stíhacieho leteckého pluku) | |
|
10.4.1905 | Narodil se brigádní generál (Bundeswehr) Rudolf Gustav Buhse (velitel: Brigáda tankových granátníků 2 (Bundeswehr)) | |
|
10.4.1906 | Narodil se major Thomas Sovereign Gates (Ministr obrany) | |
|
10.4.1906 | Narodil se kontradmirál William Lovett Anderson (velitel 13. torpédoborcové eskadry) | |
|
10.4.1907 | Zemřel brigádny generál CSA Laurence Simmons Baker (brigádny generál CSA) | |
|
10.4.1907 | Narodil se brigádní generál Josef Petr | |
|
10.4.1907 | Narodil se plukovník Boris Karpovič Svirs (veliteľ 567. bitevného leteckého pluku) | |
|
10.4.1907 | Narodil se generálmajor letectva Nikolaj Michajlovič Boľšakov (veliteľ 248. bitevnej leteckej divízie) | |
|
10.4.1907 | Narodil se plukovník Ivan Semjonovič Zlygostev (veliteľ 88. gardového stíhacieho leteckého pluku) | |
|
10.4.1907 | Narodil se kapitán Fjodor Andrejevič Propp (veliteľ 12. samostatnej pozorovacej letky ) | |
|
10.4.1907 | Loď S.M.S. Nürnberg uvedena do služby | |
|
10.4.1908 | Narodil se generálmajor Kantěmir Alexandrovič Calikov (velitel 13. gardového střeleckého sboru) | |
|
10.4.1909 | Narodil se plukovník Heinrich Busse (veliteľ 580. granátnickeho pluku) | |
|
10.4.1910 | Narodil se generálporučík inženýrsko-technické služby Jevgenij Konstantinovič Fjodorov (Hrdina Sovětského svazu (č. 75)) | |
|
10.4.1911 | Narodil se plukovník Ajzik Vladimirovič Šapiro (veliteľ 232. bitevného leteckého pluku) | |
|
10.4.1911 | Narodil se major Georgij Petrovič Zajcev (veliteľ 810. bitevného leteckého pluku) | |
|
10.4.1912 | Narodil se major Archibald Ashmore McKellar (velitel letky, 605. peruť RAF) | |
|
10.4.1913 | Narodil se major Filipp Grigorijevič Šitikov (veliteľ 432. samostatnej armádnej spojovacej letky) | |
|
10.4.1914 | Narodil se námorný kapitán Egon-Reiner von Schlippenbach (Veliteľ U-121, U-453.) | |
|
10.4.1914 | Narodil se generální armádní vikář Emilio Benavent Escuín (ředitel: Armádní arcibiskupství Španělska) | |
|
10.4.1915 | Narodil se plukovník Joseph Lennard Mason (velitel 49. stíhacího bombardovacího a 3959. pilotního výcvikového křídla) | |
|
10.4.1915 | Narodil se vrchní šikovatel Helmut Thierfelder (velitel čety, 6. rota, II. prapor, 33. pluk pancéřových granátníků, 4. tanková divize010) | |
|
10.4.1915 | Francie ratifikovala rusko-britskou dohodu, podle které měl, po vítězném zakončení války, připadnout Rusku Istanbul a Rusko mělo kontrolovat Bospor. | |
|
10.4.1916 | Narodil se korvetný kapitán Karl-Heinz Wiebe (Šéf inžinier na ponorke U-9, U-67, U-178.) | |
|
10.4.1916 | Narodil se seržant Frank D. Peregory (nositel Medaile cti) | |
|
10.4.1916 | Narodil se poručík Donald Wilbur Kaspervik | |
|
10.4.1917 | Narodil se kapitánporučík Fritz Henning (velitel U-561, U-565 a U-668) | |
|
10.4.1917 | Narodil se kapitánporučík Fritz Schneewind (velitel U-183 a U-511) | |
|
10.4.1917 | Vstup Panamy do války po boku Dohody. Panama vypovídá válku Německu. | |
|
10.4.1918 | Zemřel poručík Walter Göttsch (velitel Jasty 19) | |
|
10.4.1918 | Narodil se plukovník Ivan Alexandrovič Zamorin (veliteľ 523. stíhacieho leteckého pluku) | |
|
10.4.1918 | Narodil se maršál letectva Ivan Ivanovič Pstygo (veliteľ 16. leteckej armády /1960-1967/) | |
|
10.4.1919 | Narodil se kapitánporučík Friedrich Justi (ponorkový velitel) | |
|
10.4.1919 | Narodil se kapitán Hans Stollnberger (velitel: I./SG 101) | |
|
10.4.1919 | Mexiko - vládní vojáci zabíjejí povstaleckého vůdce Emiliana Zapatu. | |
|
10.4.1919 | Rumunský vpád do Maďarska, aby se předešlo maďarským pokusům o znovuobsazení Transylvánie. | |
|
10.4.1920 | Loď Jakaze spuštěna na vodu | |
|
10.4.1921 | Zemřel viceadmirál Tošijoši Itó (náčelník štábu: námorného štábneho velitelstva) | |
|
10.4.1921 | Zemřel generálmajor Milenko Petrov Balkanski (Náčelník armádní právní služby) | |
|
10.4.1922 | Narodil se kapitán Albert Philip Wells (stíhací eso Námořní pěchoty ve 2. sv. v. s 5 potvrzenými sestřely) | |
|
10.4.1922 | Narodil se major Anatolij Antonovič Železnikov (velitel perutě 274. stíhacího leteckého pluku) | |
|
10.4.1923 | Narodil se generálmajor letectva Sergej Makarovič Kramarenko (nositeľ titulu Hrdina Sovietskeho zväzu) | |
|
10.4.1926 | Zemřel generál Jošimasa Óšima (velitel: 3. divize) | |
|
10.4.1930 | Loď HMS Hastings (L 27) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1930 | Loď HMS Penzance (L 28) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1930 | Loď USS Chicago (CA-29) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1930 | Loď HMS Active (H 14) uvedena do služby | |
|
10.4.1934 | Zemřel generálmajor Anton Stephan (velitel: 29. divize) | |
|
10.4.1934 | Ponorka Šč-309 (Šč-309) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1935 | Ponorka Šč-310 (Šč-310) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1935 | Ponorka Šč-311 (Šč-311) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1938 | Ponorka Lafolè spuštěna na vodu | |
|
10.4.1938 | Ve Francii nastoupila vláda E. Daladiera. | |
|
10.4.1939 | Založen kýl ponorky I-11 (I-11) | |
|
10.4.1939 | Založen kýl ponorky Hr. Ms. O 25 | |
|
10.4.1940 | Zemřel námorný kapitán Friedrich Bonte (Veliteľ bojovej skupiny Narvik.) | |
|
10.4.1940 | Zemřel generálmajor David Carey Shanks (velitel: 1. divize) | |
|
10.4.1940 | Ponorka I-26 (I-26) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1940 | Založen kýl lodi HMS Middleton (L74) | |
|
10.4.1940 | Loď HMS Hunter (H 35) vyřazena ze služby (potopena v Ofotfjordu / sunk at Ofotfjord) | |
|
10.4.1940 |
Loď HMS Hardy (H 87) vyřazena ze služby (potopena ve fjordu Skjomen |
|
|
10.4.1940 | Založen kýl ponorky U-148 (U-148) | |
|
10.4.1940 | Ponorka U-100 (U-100) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1940 | Založen kýl ponorky U-147 (U-147) | |
|
10.4.1940 | Německá vojska dokončila okupaci ostrova Bornholm. Střetnutí britských a německých torpédoborců u Narviku skončilo nerozhodně - na obou stranách byly potopeny 2 lodě. Britské námořní letectvo potopilo v Bergenu německý lehký křižník "Königsberg". Island vydal prohlášení, že bude provádět samostatnou zahraniční politiku. | |
|
10.4.1940 | Postupně skončil odpor pobřežní obrany jižního Norska a zbytky norského letectva se shromáždily na severu. Norský král a vláda opustili hlavní město Oslo. | |
|
10.4.1940 | Nemecká ponorka U-4 potopila britskú ponorku HMS Thistle o výtlaku 1,090 tón. | |
|
10.4.1941 | Zemřel generálporučík Heinrich Constantin von Prittwitz und Gaffron (velitel: 14. tanková divize) | |
|
10.4.1941 | Ponorka U-85 (U-85) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1941 | Ponorka U-401 (U-401) uvedena do služby | |
|
10.4.1941 | Založen kýl ponorky U-275 (U-275) | |
|
10.4.1941 | Ponorka U-565 (U-565) uvedena do služby | |
|
10.4.1941 | Ponorka U-132 (U-132) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1942 | Založen kýl ponorky U-740 (U-740) | |
|
10.4.1942 | Založen kýl ponorky U-312 (U-312) | |
|
10.4.1942 | Založen kýl ponorky U-537 (U-537) | |
|
10.4.1942 | Zemřel major Nikolaj Vladimirovič Mansyrov (náčelník štábu 7. streleckej divízie) | |
10.4.1942 | Zemřel plukovník (in memoriam) František Pokorný (stíhací pilot) | ||
|
10.4.1942 | Sovětský velvyslanec v USA Litvínov zdůraznil v projevu ve Philadelphii nutnost otevření druhé fronty v Evropě. | |
|
10.4.1942 | Britský nálet na Essen (185 letadel), Ruhr a Le Havre. | |
|
10.4.1942 | Útoky na sicilská letiště a cíle v Řecku. | |
|
10.4.1942 | Japonská vojska se vylodila na ostrově Billiton, přisunula další jednotky na Borneo a obsadila filipínský ostrov Cebu. | |
|
10.4.1942 | Japonský nálet na Port Moresby. | |
|
10.4.1942 | Spojenecký nálet na město Kupang na Timoru. | |
|
10.4.1942 | Reinhard Heydrich a Vojtech Tuka podepsali v Bratislavě tajnou dohodu o deportaci všech Židů ze Slovenska. | |
|
10.4.1942 | 312. čs. stíhací peruť se přesunula z letiště Angle na letiště Fairwood Common. | |
|
10.4.1943 | Zemřel major Gerhard Karl Wilhelm Thiel (velitel; Tankový pluk 24) | |
|
10.4.1943 | Ponorka U-392 (U-392) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1943 | Loď R. N. Trieste vyřazena ze služby (potopena / sunk by Consolidated B-24 Liberator) | |
|
10.4.1943 | Ponorka U-741 (U-741) uvedena do služby | |
|
10.4.1943 | Zemřel generál pěchoty Richard von Pawelsz (velitel 4. divise) | |
|
10.4.1943 | Narodil se generálporučík Francisco Boyero Delgado (velitel: Vojenská oblast III Pyreneje) | |
|
10.4.1944 | Zemřel podplukovník Konrad Hupfer (veliteľ 21. granátnického pluku) | |
|
10.4.1944 | Zemřel kapitánporučík Albert Lauzemis (ponorkový velitel) | |
|
10.4.1944 | Zemřel podplukovník Karl von Sivers (velitel: Tankový oddíl 52) | |
|
10.4.1944 | Založen kýl lodi Kaja | |
|
10.4.1944 | Loď HMS Lark (U 11) uvedena do služby | |
|
10.4.1944 | V SSSR vytvořen 1. československý armádní sbor | |
|
10.4.1944 | Spojenecké letectvo provedlo nálet na Aulnoye, Laon, Tergnier, Ghent a Tours (3.500 t pum). | |
|
10.4.1944 | Sovětské ozbrojené síly dobyly Oděsu. Němci a Rumuni stačili evakuovat kolem 24.000 mužů, z velké části raněných a přibližně 55.000 tun válečného materiálu. Na Krymu jednotky 4. ukrajinského frontu pokračovaly v útoku na pozice německé 17. armády. Vojska 2. ukrajinského frontu (Koněv) mezitím překročila řeku Siret do Moldávie a dobyla Radauti a Suceavu. | |
|
10.4.1944 | Britský generálporučík sir William Joseph Slim, velící 14. armádě v Barmě, připravil protiofenzívu. Britské oddíly obklíčené u Imphalu a Kohimy byly nadále zásobovány ze vzduchu. 33. sbor (Stopford) byl vyčleněn, aby prorazil japonské linie a ulehčil obklíčeným. | |
|
10.4.1944 | Strážní vrch v kohimském perimetru v rukou Japonců. | |
|
10.4.1945 | Zemřel - Jan Kotrba (Desátník, operace LOCKSMITH (Poručík Michael Claude Cumberlege)) | |
|
10.4.1945 | Zemřel kapitán in memoriam Franz Schall (velitel 3./JG 52) | |
|
10.4.1945 | Zemřel generálporučík Johann Mickl (veliteľ 11. tankovej divízie) | |
|
10.4.1945 | Zemřel podplukovník Friedrich Lechner (velitel Granátnického pluku 316) | |
|
10.4.1945 | Zemřel nadporučík Leopold Wenger (velitel 4./SKG 10) | |
|
10.4.1945 | Narodil se generálporučík Jurij Maximovič Nětkačov (velitel 14. gardové vševojskové armády (1992-1992)) | |
|
10.4.1945 | Zemřel plukovník Konstantin Konstantinovič Vorobjov (náčelník štábu 29. tankového zboru) | |
|
10.4.1945 | Zemřel podplukovník (in memoriam) Josef Simet (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF) | |
|
10.4.1945 | Zemřel major (in memoriam) Arnošt Hayek (radiotelegrafista 311. perutě RAF) | |
|
10.4.1945 | Zemřel podplukovník (in memoriam) Zdeněk Palme (pilot 311. perutě RAF) | |
|
10.4.1945 | Zemřel major (in memoriam) Jozef Vaniš (radiotelegrafista 311. perutě RAF) | |
|
10.4.1945 | Zemřel četař Otta Karel Kennedy (palubní střelec 311. perutě RAF) | |
|
10.4.1945 | Zemřel major (in memoriam) Rudolf Scholz (palubní mechanik 311. perutě RAF) | |
|
10.4.1945 | Vojska 2. ukrajinského frontu (sovětská 40. armáda generála Žmačenka a rumunská 4. armáda generála Avrameska) osvobodila Trenčín. 3. ukrajinský front ovládl střední a jižní část Vídně a zatlačil německá vojska za Dunajský kanál. | |
|
10.4.1945 | Generál Saucken převzal velení nad německými vojsky v oblasti Gdaňské zátoky (dosud 2. armáda a 4. armáda, nyní Armáda Východní Prusko). | |
|
10.4.1945 | Kanadská 1. armáda obsadila Deventer (Hol.) a překročila řeku Ijssel. Britská 2. armáda obsadila Wildenhausen, americká 9. armáda Essen a Bochum. | |
|
10.4.1945 | Americký nálet na nacistický koncentrační tábor v Sachsenhausenu (zahynulo přes 1000 vězňů). | |
|
10.4.1945 | Britská 8. armáda útočila v prostoru mezi městy Faenza a jezerem Comacchio a překročila řeku Senio. | |
|
10.4.1945 | Britská 14. armáda obsadila Thazi (Barma). | |
|
10.4.1945 | Japonská vojska zahájila v Číně útok (jeho cílem bylo dobýt leteckou základnu Čchu-tiang). | |
|
10.4.1945 | Spojenecká vojska obsadila Hannover. | |
|
10.4.1945 | Posledný let nad britskými ostrovmi, podniklo Luftwaffe pomocou lietadla Arado Ar 234 od I./33. diaľkovozvednej skupiny, sídliacej v nórskom Stavangere. Let bol podniknutý nad územým námornej základne Scapa Flow na Orknejách až po Firth of Tay. | |
|
10.4.1945 | Tvrdonice : V divoké palbě ruských děl jsou civilisty zastřeleni dva němečtí vojáci. Jako protiopatření nařizuje velitel místní posádky vystěhovat ženy, muže i děti pryč z vesnice. Velká část obyvatel ale prchla do okolních vesnic sama. | |
|
10.4.1945 | Hrušky : Němečtí vojáci ranění v bojích jsou odsunováni do této vesnice a po základním ošetření je nákladní vozy odvážejí do polních nemocnic. | |
|
10.4.1945 | Moravský Žižkov : Před polednem je napadena ruským stíhačem německá zásobovací kolona. Střelba stíhačky poškodila domy č.219 a 202. Koně této kolony obsluhovali zajatci z Ukrajiny a hlavně kozáci. Němci umístili velitelské stanoviště do obchodu pana Sychry. | |
|
10.4.1945 | Na severu východní fronty padl Královec, hlavní město Pruska. | |
|
10.4.1945 | Sověti zahájili útok na moravské město Hodonín. | |
|
10.4.1945 | Sovětská letadla Il-2 zaútočila na znojemské nádraží. Při tom zemřelo 9 lidí. | |
|
10.4.1945 | Američané prolomili na Cebu hlavní japonské obrané pásmo. | |
|
10.4.1946 | Zemřel generál pěchoty Hermann Geyer (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
10.4.1947 | Zemřel generál delostřelectva Heinrich von Maur | |
|
10.4.1948 | Zemřel generálporučík Friedrich Dümlein (velitel: Divize č. 407) | |
|
10.4.1948 | Zemřel generálmajor Oskar Kriegbaum | |
|
10.4.1952 | Zemřel generálmajor Konstantin Kirikovič Abramov (veliteľ 6. streleckého zboru) | |
|
10.4.1953 | Vietmin napadá Laos a v prosinci Severovietnamci podél thajských hranic pronikají k řece Mekong. | |
|
10.4.1955 | Zemřel viceadmirál Alexandr Karlovič Vekman (veliteľ Námorných síl Kaspického mora) | |
|
10.4.1956 | Zemřel generálporučík Friedrich Fürst (velitel: 14. pěší divize) | |
|
10.4.1958 | Narodil se kapitán 2. stupně Leonid Michajlovič Solodkov (Hrdina Sovětského svazu (č. 11664)) | |
|
10.4.1961 | Zemřel fregatní kapitán Donald Cameron (velitel HMS X6) | |
|
10.4.1962 | Zemřel generálporučík Manton Sprague Eddy (velitel: 9. pěší divize) | |
|
10.4.1962 | Zemřel plukovník Karl Yrjö Ilmari Takkula (velitel 4. pěší divize ) | |
|
10.4.1963 | Ponorka U 7 (S186) spuštěna na vodu | |
|
10.4.1964 | Zemřel podplukovník Eino Antero Luukkanen (veliteľ, 30. stíhacia peruť) | |
|
10.4.1964 | Zemřel viceadmirál Heinrich Stiegel | |
|
10.4.1965 | Zemřel víceadmirál Epameinondas Kavvadias (náčelník generálního štábu) | |
|
10.4.1965 | Zmiešaná priezkumná peruť VMCJ-1 letectva námornej pechoty sa premiestnila na letisko Da Nang. S lietadlami EF-10B Skynight mala vykonávať radioelektronický boj. | |
|
10.4.1967 | Založen kýl lodi USS W. S. Sims (FF-1059) | |
|
10.4.1968 | Zemřel kapitánporučík Herbert Nollau (velitel U-534) | |
|
10.4.1969 | Zemřel brigádní generál Frederick Mixon Harris (velitel: 63. pěší divize) | |
|
10.4.1969 | Narodil se generálmajor Jehuda Fox | |
|
10.4.1971 | Zemřel plukovník letectva Alexej Antonovič Gubrij (veliteľ 11. bitevnej leteckej divízie vzdušných síl vojenského námorníctva) | |
|
10.4.1971 | Loď USS Marvin Shields (FF-1066) uvedena do služby | |
|
10.4.1971 | Zemřel kapitánporučík Jürgen Quaet-Faslem (velitel U-595) | |
|
10.4.1972 | Narodil se generálporučík Andrej Vladimirovič Kolotovkin (veliteľ 2. gardovej vševojskovej armády /2018-2022/) | |
|
10.4.1972 | Zemřel plukovník Joachim von Kaltenborn-Stauchau (velitel Polního velitelství 503) | |
|
10.4.1972 | Letouny B-52 zahájily těžké bombardování Severního Vietnamu sahající až 145 mil do vnitrozemí | |
|
10.4.1973 | Zemřel generálplukovník Karl Strecker (veliteľ XI. armádneho zboru) | |
|
10.4.1976 | Zemřel brigádní generál Karel Ondráček | |
|
10.4.1976 | Zemřel plukovník Gerald Ewart Nash (velitel 3. velitelství výcviku v Montrealu) | |
|
10.4.1976 | Zemřel rotný Vasilij Kondratijevič Anisimov (řidič tanku T-34, 3. tankový prapor, 50. gardová tanková brigáda, 9. gardový tankový sbor, 2. gardová tanková armáda, 1. běloruský front) | |
|
10.4.1976 | Založen kýl ponorky USS Ohio (SSBN-726 / SSGN-726) | |
|
10.4.1977 | Zemřel generálmajor Gerhard Müller (velitel: 116. tanková divize) | |
|
10.4.1978 | Zemřel generálporučík letectva Stěpan Dmitrijevič Prutkov (veliteľ 57. leteckej armády /1959-1964/) | |
|
10.4.1978 | Prezident Československej socialistickej republiky Gustáv Husák navštívil Nemeckú spolkovú republiku. Išlo prvú návštevu najvyššieho štátneho predstaviteľa ČSSR v NSR od skončenia druhej svetovej vojny, teda po 33 rokoch! Bola podpísaná dohoda o kultúrnej spolupráci a spoločná deklarácia o pokračovaní v úsilí o rozvoj vzájomných vzťahov. | |
|
10.4.1981 | Založen kýl lodi USS Aubrey Fitch (FFG-34) | |
|
10.4.1982 | Zemřel generálporučík Vladimir Nikolajevič Džandžgava (veliteľ 79. streleckého zboru) | |
|
10.4.1990 | Zemřel kapitánporučík Karl-Heinz Fuchs (velitel U-528) | |
10.4.1991 | Zemřel generálmajor Pjotr Michajlovič Rjabov (veliteľ 37. gardového výsadkového zboru) | ||
|
10.4.1992 | Zemřel podplukovník ve výslužbě Jan Haina (palubní střelec a radiotegrafista 311. perutě RAF) | |
|
10.4.1995 | Založen kýl lodi USS Ross (DDG-71) | |
|
10.4.1996 | Zemřel námořní nadporučík Bernhard Emde (ponorkový velitel) | |
|
10.4.1997 | Zemřel plukovník Peter Jeffrey (velitel, RAAF Base Edinburgh) | |
|
10.4.1997 | Zemřel kapitánporučík Gerhard Groth (velitel U-143, U-397 a U-958) | |
|
10.4.1999 | Zemřel plukovník Charles Patrick Green (Velitel 91, 125. a 600. perutě RAF) | |
|
10.4.1999 | Zemřel plukovník Wolfgang Glaesemer (velitel: 7. tanková divize) | |
|
10.4.2001 | Zemřel poručík Arnold Döring (Stíhacie eso (23 zostrelov).) | |
|
10.4.2001 | Zemřel SS-Sturmbannführer Josef Diefenthal (velitel: 3. prapor 2. pluku tankových granátníků SS) | |
|
10.4.2002 | Loď USS Samuel Eliot Morison (FFG-13) vyřazena ze služby (předána Turecku / transfer to Turkey) | |
|
10.4.2005 | Zemřel generálmajor Jozef Hamária (náčelník Finanční správa) | |
|
10.4.2010 | Zemřel viceadmirál Andrzej Karweta (velitel válečného námořnictva od roku 2007) | |
|
10.4.2010 | Zemřel generálporučík/generál zbraní Andrzej Błasik (velitel vzdušných sil ) | |
|
10.4.2010 | Zemřel - Lech Aleksander Kaczyński (prezident Polska) | |
|
10.4.2010 | Zemřel Ryszard Kaczorowski (prezident Polska v exilu) | |
|
10.4.2010 | Zemřel - Aleksander Marek Szczygło (ministr obrany) | |
|
10.4.2010 | Zemřel armádní generál Franciszek Gągor (náčelník generálního štábu Polské armády, 2006-2010) | |
|
10.4.2010 | Zemřel generálporučík Bronisław Kwiatkowski (operační velitel Polské armády, 2007 2010) | |
|
10.4.2010 | Zemřel generálmajor Tadeusz Buk (velitel pozemních sil, 2009-2010 ) | |
|
10.4.2010 | Zemřel generálmajor Włodzimierz Potasiński (velitel speciálních sil, 2007-2010) | |
|
10.4.2010 | Zemřel brigádní generál Kazimierz Gilarski (velitel varšavské posádky, 2005-2010 ) | |
|
10.4.2010 | Zemřel kapitán Arkadiusz Protasiuk (oficer sekcji ()) | |
|
10.4.2010 | Zemřel major Robert Grzywna (oficer sekcji () ) | |
|
10.4.2010 | Zemřel podplukovník Douglas Alfred Oxby (nejúspěšnější spojenecký radarový operátor) | |
|
10.4.2012 | Zemřel admirál Michail Nikolajevič Chronopulo (veliteľ Čiernomorskej floty) | |
|
10.4.2013 | Loď Uglič (022 (2013-2016)653 (od 2016 / from 2016)) spuštěna na vodu | |
|
10.4.2014 | Loď Lejtěnant Rimskij-Korsakov (714 (2014), 754 (2016)) spuštěna na vodu | |
|
10.4.2015 | Založen kýl lodi Grajvoron (600) | |
|
10.4.2019 | Zemřel kontradmirał Henryk Hieronim Pietraszkiewicz (velitel:) | |
|
10.4.2023 | Loď TCG Anadolu (L-400) uvedena do služby |